Potain

Najlepsze teksty w tej części sieci

Korzyści ciepłego montażu

Odpowiednia realizacja wielu prac daje gwarancję nie tylko ich poprawnego wykonania, ale również trwałości i często wpływa także na inne kwestie. Przykładem takich właśnie prac, przy których odpowiednie wykonanie jest bardzo istotne jest montaż okien. Właściwie przeprowadzony wpływa na korzystanie z domu po jego wykończeniu, ale również znacząco rzutuje na koszty związane z jego utrzymaniem poprzez zmniejszenie ryzyka przenikania ciepła na zewnątrz budynków.

Czym jest ciepły montaż?

Metoda ciepłego montażu, nazywana również montażem warstwowym nazywana jest tak ze względu na sposób jej przeprowadzania. Aby odpowiednio zamontować okna, trzeba bowiem wykonać określone trzy warstwy, w sposób zgodny ze specyfiką, aby zapewnić odpowiednie parametry konstrukcji po jej wykonaniu. Nazwa ciepłego montażu wzięła się również od tego, że to właśnie taki sposób zamontowania okien zapewnia jak najlepsze efekty, jak chodzi o utrzymywanie ciepła wewnątrz budynków. Jeśli chodzi o koszty związane z zastosowaniem tej metody, może się ona okazać droższa niż inne sposoby montowania okien. Jednak ze względu na to, że daje bardzo dobre rezultaty i zapewnia niezwykłą trwałość wykonanych połączeń jest coraz częściej wybieranym sposobem. Można wręcz powiedzieć, że zaczyna powoli wypierać inne metody, które nie dawały oczekiwanych efektów.

Realizacja ciepłego montażu

Wykonywanie montażu warstwowego zdaniem profesjonalistów zaliczyć można również do jednej z szybszych metod wstawiania okien, pomimo tego że należy wykonać trzy warstwy. Montaż okien przy zastosowaniu tej metody rozpoczyna się od odpowiedniego obsadzenia okien w otworach okiennych przy wykorzystaniu kotew. Technika ciepłego montażu umożliwia również bezproblemowy montaż okien w warstwie ocieplenia, tutaj jednak należy je zamocować w inny sposób, na przykład wykorzystując pustaki ceramiczne. Zapewnienie odpowiedniego wykonania montażu wymaga wykonania trzech warstw, przy czym warstwa zewnętrzna i wewnętrzna realizowane są przy użyciu taśmy paroprzepuszczalnej. Dzięki niej uzyskuje się doskonałą izolację, która nie pozwala na przenikanie ciepła, ale daje możliwość przepuszczania pary wodnej na zewnątrz. Jednak ważną częścią montażu jest odpowiednie wykonanie warstwy środkowej. Do jej realizacji wykorzystuje się piankę poliuretanową, która wprowadzana jest w otwór w ścianie, aby doskonale wypełnić wszelkie zagłębienia i dzięki temu zapewnić odpowiednie ocieplenie. Dla profesjonalistów wykonanie takich prac nie jest problemem, dysponują bowiem nie tylko odpowiednim sprzętem, ale również doświadczonymi pracownikami.