Potain

Najlepsze teksty w tej części sieci

Pościel dla maluszków, a bezpieczny sen

pościel dziecięca

Dobry sen to podstawa dobrego samopoczucia. Dla małego dziecka łóżeczko jest azylem, które powinno kojarzyć się wyłącznie dobrze. To właśnie tutaj odpoczywa się po całym dniu intensywnej zabawy. Trzeba jednak mieć świadomość, że przygotowanie łóżeczka wymaga nieco wiedzy i nie jest wbrew pozorom banalnie proste.

Zadaniem rodziców jest zapewnienie dziecku optymalnego komfortu, miękkości i pewności, że sen nie będzie w żaden sposób zakłócony. O czym warto wiedzieć, decydując się na pościel 135×100 oraz pościel 120×90?

Zestawy pościelowe dla maluszków

Mogłoby się wydawać, że zadanie jest nieskomplikowane, aczkolwiek dla niektórych rodziców wybór odpowiedniej pościeli wciąż jest czarną magią. W tej materii liczy się każdy szczegół i warto się o nie zatroszczyć, by zapewnić dziecku spokojny odpoczynek. Pościel 135×100 dedykowana jest dzieciom w wieku od dwóch do pięciu lat. Przed zakupem warto się upewnić, że jest ona stworzona z naturalnego materiału. Dobrym pomysłem będzie bawełna lub satyna. To delikatne w dotyku materiały, które nie podrażnią delikatnej skóry dziecka i zapewnią mu miękkość, która wpłynie na jakość odpoczynku. Pościel 120×90 dedykowana jest nieco młodszym dzieciom. Zestawy najczęściej zawierają poszewkę na kołdrę oraz poszewkę na poduszkę.

Jaki materiał wybrać?

Bawełniana pościel to świetny pomysł ze względu na właściwości tego materiału. Jest odpowiednio przewiewny, a jednocześnie doskonale chroni w nieco chłodniejsze dni. Rodzice często decydują się na pościele bawełniane również ze względu na jej higroskopijne właściwości, które wspomagają wchłanianie wilgoci. Tego rodzaju pościele należy prać w ok. 40 stopniach.

Taka temperatura gwarantuje, że pościel zachowa swój kształt. Nie będzie się kurczyć i rozciągać. Bawełna w żaden sposób nie uczula. Jest bezpieczna nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Sporym zainteresowaniem cieszą się modele z funkcjonalnym zamkiem błyskawicznym, który jest ukryty pod warstwą materiału. Dzięki temu poduszka jest bezpieczna.