Potain

Najlepsze teksty w tej części sieci

Zastosowanie modułów ledowych

Zastosowanie modułów ledowych to niezwykle wiele rozwiązań, często ograniczonych jedynie wyobraźnią montujących je osób jak również parametrami technicznymi. Jednak ze względu na niewielki pobór energii przez moduły często można ich w jednej instalacji zastosować dość sporo. Oczywiście kwestia ilości użytych modułów zależy również od ich wielkości.

Popularne moduły LED

Moduły ledowe z każdym rokiem zdobywają sobie coraz większą popularność. W bardzo wielu instalacjach wypierają stosowane wcześniej taśmy ledowe, które wprawdzie są do nich podobne jednakże nieco się różnią. Taśmy są elastyczne, zawierają zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu diod, jednak niektóre z nich nie pozwalają na łączenie ich z innymi czy też przycinanie. Pewną zaletą jest to, że z racji tego że są bardzo elastyczne mogą być stosowane na nierównych powierzchniach. Użytkownicy taśm wskazują jednak, iż w przypadku awarii jednej z diod znajdujących się w taśmie często występuje problem z działaniem całej. Moduły LED Samsung z racji swojej odmiennej budowy nieco inaczej się wykorzystuje. Składają się one przede wszystkim ze znacznie mniejszej ilości punktów, bardzo popularne są moduły zawierające 3 diody. Ich łączenie nie sprawia żadnego problemu, można z nich tworzyć niemalże dowolny kształt. Na rynku zaś można znaleźć specjalne złączki, dzięki którym nawet osoby nie posiadające zbyt dużej wiedzy w temacie są w stanie połączyć ze sobą moduły LED. Wykorzystanie modułów ledowych do stworzenia instalacji ograniczone jest jedynie mocą zasilacza, który stanowi element takiej instalacji.

Gdzie stosuje się moduły?

Zastosowanie modułów LED to wiele możliwości, wykorzystuje się je przede wszystkim tak, gdzie zasadne jest zminimalizowanie kosztów związanych z energią. Diody LED są bardzo energooszczędne, dlatego ich wykorzystanie pozwoli zmniejszyć zużycie energii dla konkretnej instalacji nawet kilkukrotnie. Zaletą modułów LED jest także to, że w przypadku awarii jednego z nich bez trudu można go zastąpić nowym, nie obawiając się o właściwe działanie całej instalacji. Koszt zakupu jednego, małego modułu jest niski, co powoduje że koszty związane z eksploatacją nie są wysokie. Łączenie modułów LED nie sprawia problemu, warto jednak wykorzystywać produkty tej samej firmy, aby mieć pewność uzyskania odpowiedniego światła. Mowa tutaj o barwie światła jak również o samej żywotności modułów. Wybór produktów jednej firmy sprawia, że zmniejsza się ryzyko awarii modułów co chwila, ponieważ wytrzymują one dość długo.